הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

"כל מי שאיבד פעם תכשיט יקר, יודע שתמיד קיימת התקווה כי האוצר יימצא יום אחד. ג'סי טיילור מאטוס (90), פנסיונר חביב מקליפורניה, לא ממש חשב כל יום על הטבעת שאיבד לפני 72 שנה. אבל בשבוע שעבר הוא נדהם לגלות אותה מחדש, בנסיבות מדהימות לא פחות.

הסיפור מתחיל ב-1938, כשמאטוס קיבל מבית הספר התיכון שלו בעיירה דאנסמויר בקליפורניה טבעת הוקרה, שעליה רשומות האותיות הראשונות של שמו. כל בוגרי אותו מחזור קיבלו טבעת כזו עם סיום לימודיהם. חודשים ספורים אחר כך מאטוס איבד את הטבעת כשעבד אצל קצב, והיא נפלה לתוך השירותים.

הסיפור קיבל תפנית לפני מספר שבועות כשאיש התחזוקה טוני קונג'י, העובד בצינורות הביוב בקליפורניה, מצא את הטבעת האבודה במסננת ביוב הנמצאת כ-300 קילומטר ליד בית הספר. האיש הבחין בטבעת הזהב בתוך הרפש שנמצא במסננת. רצה הגורל, והתברר כי קונג'י גם הוא תושב דאנסמוויר, שלמד באותו בית ספר תיכון בדיוק.

הוא הבחין בכתובות על הטבעת, ראה שכתוב עליה 'כיתת 1938' ואת האותיות JTM (שהם ראשי התיבות של שמו של מאטוס) והתחיל בעבודות בילוש. קונג'י ביקר בבית הספר, פתח את ספרי המחזור הישנים והבין כי הטבעת שייכת לג'סי טיילור מאטוס. 'בזמנו כל המחזור היה כיתה ממש קטנה, והשם של ג'סי היה הראשון שהופיע שם', סיפר.

אחרי בירור קצר, התברר לקונג'י כי מאטוס חי מאז שנות ה-40 בחלק אחר של קליפורניה. הוא נסע אליו ומסר לו את הטבעת האבודה. 'ידעתי שאיבדתי את הטבעת, אבל מאז לא באמת חשבתי על זה', אמר מאטוס ונראה מאושר מאי פעם. 'זה ממש משפר לי את מצב הרוח. אני מרגיש צעיר שוב' ".

מצאתי את הידיעה הזאת, מקומטת בין כל העלונים והמכתבים שקיבלתי מהשנתיים האחרונות אשר היו זרוקים בספרייה שלי. באמצע הסדר המעייף נתקלתי בסיפור היפה הזה, ונזכרתי שאכן שמרתי את הידיעה הזאת שהופיעה במוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות בתאריך ה-29.5.2011. אז לפני שהחלטתי אם להמשיך לשמור את הידיעה הזאת או לזרוק אותה לפח כמו שאר העלונים והשטויות ששמרתי עד עכשיו. אמרתי לעצמי שכדאי שעוד אנשים ייהנו ממציאת הטבעת הזאת, כמו שאני נהניתי כשקראתי זאת בפעם הראשונה, לא זכור לי מקרה נוסף שבו קראתי את "24 שעות" וכמעט בכיתי מהתרגשות..


הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...

לראות את האור

לראות מישהי מיוחדת שלא ראית הרבה זמן, מזיז לך משהו ...

איך להתגבר על אהבה נכזבת?

מקור הסבל האנושי זה הפער שבין הציפיות לבין המציאות שאנו ...

איך להעלות את הביטחון העצמי?

במהלך העבודה שלי בספריה יצא לי לדבר עם אחד המתנדבים ...

איך לבנות ביטחון והערכה עצמית

שלום לכולם! בהנחיית שי עזרן בניתי אלגוריתם קנטצ'יק שבנוי מכמה משפטים שאם ...