הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

היום בניגוד לעבר אני מבין שהמלחמה האמיתית היא המלחמה נגד היצר הרע שמתעתע בנו ומנסה למכור לנו אשליות שיסיטו אותנו מהדרך ומהמציאות האמיתית. מציאות של אמונה, שלום ותקווה. לא מזמן ראיתי סרט שובר קופות שזכה בהמון פרסי אוסקר. הרגשתי צורך לראות אותו בגלל המלצה חמה שקיבלתי מאחד המרצים באונ'. הסוף של הסרט היה קורע לב. מצאתי את עצמי בוכה בסופו ומהרהר בנרטיב הקודר שאפיין את הסרט. אבל רק כמה שבועות אחר כך התפקחתי.

לאחת הדמויות שם נשבר הלב באופן הכי חזק, וזה הצליח לערער את כל הצופים אבל השחקנים האמיתיים ששיחקו שם מסתובבים עד היום מחויכים מראיון לראיון ברחבי העולם, בזמן שאני ועוד כמה אנשים עדיין מהרהרים בסוף הלא צודק של הסרט. זה רק מחזק את המסקנה המתבקשת שלא שווה להיכנס לתוך עולם דמיוני שממנו חוזרים למציאות האמיתית עם ריקנות שלא מובילה לשום מקום. אחרי שמתרגשים ומתעלים באותו סרט קולנוע, שואלים: "אוקיי, מה עכשיו?", אז זהו. התשובה היא שום דבר. היה ונשאר שום דבר. אם כך, אז מהו העולם האמיתי? מה הפעולות שאנחנו צריכים לעשות כדי שלא ישעמם מדי פעם?

אז לפי דעתי צריך להתבונן במחשבות שלנו ולעשות חשבון נפש בצורה חיובית ושמחה דרך תפילה ודיבור עם הקב"ה. אומר רבי נחמן: אדם שיש לו לב יכול לפנות לבורא עולם בכל מקום .

לב בגימטריה זה 32,  –> ל=30.. ב=2

בפה של האדם יש 32 שיניים –
בלי השיניים אי אפשר לדבר.
ובנוסף: בכי גם שווה 32 🙂
לכן נמצא שהדיבור והלב קשורים זה בזה.
כל פנייה של יהודי לבורא עולם בוקעת

עוד פתח ללב.
אומר רבי נחמן: כשאדם הולך בדרך ומדבר עם אבא שבשמיים
או אומר מזמור תהילים וכו',
הדיבור הזה נשאר באוויר וכשאדם אחר עובר באותו מקום
הוא יכול לקבל התעוררות גדולה !

מסופר גם על התלמידים של הבעל שם טוב שהסתובבו באזור לא נקי, והתחילו לחייך. כששאלו אותם מדוע הם מחייכים, הם ענו שפעם אנשים התפללו באזור הזה.

אז כתחליף לעוד סרט תלת-מימד שמעייף את העיניים והמוח. אני מציע ללכת לאיזה הררי יפה, גן, שדה, או סתם מקום שמעורר את הלב, כזה שריגש אתכם בילדות באופן הכי תמים שיש – ודווקא שם לשבח את הבורא: "אחלה עולם בראת!", וגם להודות על כל מה שיש לנו , וכמובן לשיר ולקפוץ . שהכל יהיה מתוך שמחה. ואז הלב מתחיל להתעורר, ואז הצורך להתנתק מהמציאות הולך ופוחת. כי אין כמו המציאות האמיתית. מציאות של שלמות, אחדות בין השכל ללב. כולם מחפשים אותה.


כמה חשוב להימצא בסביבה טובה

לפני חודשיים בערך עברתי דירה, כעת אני גר בשכונת "שערי ...

סיפור קצר: ארוחת ערב רומנטית

סיפור קצר שכתבתי, על ערב מיוחד מאוד. מה עוד צריך ...

סיפור קצר: שיחה מחכימה עם נהג מונית

שיחה מחכימה ומשעשעת שהיתה לי עם נהג מונית. איזה כיף ...

עם אשתי לעתיד במרינה בתל אביב

אשתי לעתיד יושבת לידי על סלע במרינה, שנינו מסתכלים אחד ...

הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...