הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

בורא עולם, תדע לך שאני אוהב אותך מאוד. זאת הרגשה נהדרת לדעת שתמיד אתה מקשיב לי ושיש לי למי לפנות גם כשאני שמח וגם כשאני עצוב. אבל יש עניין אחד שגורם לי להרגיש קצת כאב לב. ולא נעים לי כבר לפנות אליך בעניין הזה כי אני מרגיש ממש נודניק אז סליחה מראש. אבל מה שגורם לי לכתוב לך זאת הידיעה שבראת עולם שלם כדי להטיב לנו הנבראים, אז לא אשמור את כל מה שיש לי על הלב לעצמי:

זה בעניין של הבחורה ההיא. זאת שראיתי אותה בפעם הראשונה בחוץ לארץ, והיא הייתה מדהימה ביופייה, בעלת מידות טובות והתנהגות מופתית. הדתייה הראשונה שגרמה לי להרגיש מהי קנאת סופרים. משהו אצלה נורא כבש אותי. אני יודע שזה נשמע ילדותי והוליוודי אבל ככה באמת הרגשתי. בשיחותינו הקצרצרות זכיתי לראות שכל מילה שאני אומר מרגשת אותה או מצחיקה אותה כי ניחנתי בחוש הומור בריא. כבר התחלתי לפתח סרטים ודמיונות בראש שאנחנו נהיה זוג. לקח לי זמן לדבר איתה באופן רציני.

עברו שבועיים ובינתיים היא וחברותיה ביקרו בערים אחרות אך לפתע במקרה או שלא במקרה נפגשנו שוב בשבת, והפעם לא רציתי לפספס את ההזדמנות לדבר איתה. אך כשפניתי אליה היא הודיעה לי שהיא תפוסה כרגע .. זה פשוט הכה בי. הרגשתי איך כל מה שבניתי בראש התנפץ לרסיסים. בכיתי ללא הפסקה. מצד אחד זה טוב כי באמת עד אז חייתי באשליות שהחיים פה זה החיפוש המתמיד אחרי אהבה ממבט ראשון והמכה הרגשית הזאת שחוויתי גרמה לי להכיר אותך טוב יותר בורא עולם, לדבר איתך יותר, להתפלל אליך, להעריך את חבריי הקרובים, וגם לצפות ולהאזין לשיעורי תורה.

אך מצד שני הכאב הרגשי הזה צץ כל פעם. הכאב הזה מכניס אותי לקטנות המוחין, לתחושת החמצה מזויפת כאילו היה יכול באמת לקרות בינינו משהו. מה שאני מבקש ממך בכל ליבי זה שתיתן לי את השכל, ההבנה, ישוב הדעת שכל מה שקרה בעבר קרה לטובה בסופו של דבר.

דרך התמונות אני מבין שזה קרה לטובה. כשאני פותח את האלבום של הטיול אני רואה את עצמי בלי ציצית ובלי חיפוש אחרי מניינים. הייתי בדרגה אחרת. הייתי חייב לחוות את הסירוב הזה ממנה כדי להתקרב אליך. אבל מה אני עושה עם תחושת הבדידות הזאת שמדי פעם מציפה אותי? עדיין יש לי את האשליה הזאת שאם אני אדבר איתה שוב אז לא ארגיש לבד יותר. אבל זה בא ממקום של חוסר רגשי. זה ברור לי. אנא ממך תן לי עצה. תן לי כיוון. תוביל אותי. תדריך אותי. סלח לי אם עליתי על מסלול שהוא לא נכון. בבקשה תקרב אותי אליך ותן לי את ההרגשה שהכל טוב בסופו של דבר..

יש לבחורה הזאת המון זכויות. היא נשלחה על ידך כדי לקרב אותי אל התכלית. רק בגלל זה הייתי שמח להיות איתה בקשר. אבל ניסיתי לפנות אליה 3 פעמים (!!) וכרגע זה לא רלוונטי. אז בבקשה אבא, אם היא לא בשבילי תעזור לי לשכוח אותה. אבל יחד עם זאת תעשה מהלך כזה שכל שיעור שאני הולך אליו, יהיה גם לזכותה, שכל תפילה שלי, תגן גם עליה. שגם היא תרגיש את "וּבְצֵל כְּנָפֶיךָ תַּסְתִּירֵנוּ" מתי שצריך. אני מקווה מאוד שהיא לא חושבת שאני משוגע. הכוונות שלי היו ועדיין טובות. אבל אני חייב להתבגר ולשחרר… מה שממלא אותי כרגע זה הרצון לעשות את רצונך. משמח אותי ללמוד עוד הלכה שתעזור לי, עוד דבר תורה מחזק, עוד שירי חסידי מרגש, עוד נתיב רוחני שעוזר לי בעולם המבולבל הזה.

סליחה אם אני יוצא לפעמים כפוי טובה, סליחה אם אני לא מודה לך מספיק. רוב חיי אני בחור שמח שאוהב לשמח ולהטיב לבריות. רק המקרה הזה הוא מה ששובר אותי. אבל בחסדך למדתי שהמילה "משבר" מורכבת מהמילה "שבר", ורק דרך שבר האור האינסופי יכול להיכנס. אז תודה לך על הכל! תודה על זה שלא ויתרת עליי, תודה על זה שלא נתת לי להתפלש בעפר עד גיל מאוחר, ותודה על זה שערבבת את הקלפים של סצנות חיי כדי שארצה להתקרב אליך. תודה על השבתות הנהדרות שאני שומר ביחד עם משפחתי וחבריי שאני כל כך אוהב מכל הלב. תודה גם על החברים מהעבר, שהיו ועדיין חלק ממני. תודה על זה שבסה"כ אני נהנה מהסביבה שאני נמצא בה. תודה על המשפחה היקרה שלי, ותודה רבה על ההזדמנות לכתוב לך בשעה כל כך מאוחרת. כל סניפי הדואר סגורים כרגע, אבל כיהודי אני שמח על זה ששעות הקבלה אצלך הן ללא גבולות.


הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...

לראות את האור

לראות מישהי מיוחדת שלא ראית הרבה זמן, מזיז לך משהו ...

איך להתגבר על אהבה נכזבת?

מקור הסבל האנושי זה הפער שבין הציפיות לבין המציאות שאנו ...

איך להעלות את הביטחון העצמי?

במהלך העבודה שלי בספריה יצא לי לדבר עם אחד המתנדבים ...

איך לבנות ביטחון והערכה עצמית

שלום לכולם! בהנחיית שי עזרן בניתי אלגוריתם קנטצ'יק שבנוי מכמה משפטים שאם ...