הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

סיפור קצר שכתבתי לפני השיעור "ספורט וחברה" באוניברסיטה

כשמילאתי טופס 101 בשביל לקדם את תהליך הקבלה לעבודה בתור רכז משגיח בגרויות, קיבלתי הודעה מנעמה שהיא ממשיכה את התואר שלה בקריה האקדמית אונו, במקום מכללת דוד ילין: 'היי שלומי, זהו. היום אני מתחילה סוף-סוף את היום הראשון שלי בקריה האקדמית אונו. מקווה להסתדר שם, מקווה שיהיה לנו טוב. אם אתה בגן הטכנולוגי, דבר איתי'.

הגן הטכנולוגי

כשסיימתי את כל העניינים שלי עם הטפסים. לקחתי קו 18 וישר הגעתי לקמפוס שלה. נעמה ישבה על הדשא ליד חברה חדשה, התקרבתי אליהן עם חיוב רחב. והוצאתי לשניהן שני חטיפים של שוגי והתיישבתי מולן, כך שנוצר מעגל קטן, שכלל אותי, נעמה וחברה שלה.

"אני טלי", הציגה את עצמה החברה. "שמעתי עליך הרבה שלומי. נעמה סיפרה לי פה שאתה כבר לקראת סיום התואר שלך. באמת כל הכבוד, אני מכירה כל כך הרבה אנשים שלא סיימו. מה גרם לך להירשם לשם?".

הרגשתי קצת כמו בראיון עבודה אבל בגלל שאני כל-כך מכבד את נעמה וגם בגלל שאני עושה את כל המאמצים כדי לאהוב את כל מי שנמצא לידי אז פירטתי באריכות שהייתי בתקופה של חיפוש ולא רציתי להתחייב למסגרות סגורות אז לקחתי בפתוחה קורסים בודדים ומשם בניתי לעצמי מסלול התפתחותי, נחשפתי להרבה תחומים.

"וואו, מגניב. צריך הרבה אומץ להירשם למקום בידיעה שלא הרבה מצליחים לסיים", פירגנה.

"תודה טלי", חייכתי אליה. "אבל כמה אפשר לדבר עליי? בואי נדבר קצת על נעמה".

"אתה לא חייב", אמרה נעמה וצחקה את הצחוק הביישני שלה. היא באמת אחת כזאת שלא אוהבת לדבר על עצה הרבה. היא יותר אוהבת להקשיב ולפרגן.

"נעמה היא בחורה בת 25. לא יודע כמה הספקת להכיר אותה, כי בכל זאת זה היום הראשון שלכם ללימודים. אבל נעמה היא חברה שלי, האישה שלצידי, היא גם הוכיחה שהיא יכולה להיות אמא. שומרת סוד אמיתית, חברה שלא מאכזבת. היא מסכימה לצאת איתי לכל מיני מקומות בילוי שהיא לא רגילה אליהם רק בשביל לכבד אותי. זה יכול להיות ערבי שירה בציבור, קריוקי ים-תיכוני, גן חיות התנכ"י, חוף גיא, ומעבר לכל המקומות האלה. פשוט כיף להיות לידה, אין רגע אחד משעמם. מערכת היחסים שלה עם האחיות שלה פשוט מרתקת. כמה היא דואגת, כמה היא עוזרת להם בשיעורי הבית. נעמה מאוד סקרנית, תמיד שואלת שאלות. לפעמים מהצד אני שומע אותה בשיחות על איך כולנו כאזרחים יכולים להיות אנשים טובים יותר ומה יכול לאחד אותנו כחברה, ואחת מעשרות ההצעות שהיא מציעה, זה ללכת במוצאי שבת לבית חולים שערי צדק עם כלי נגינה ופשוט לנגן לחולים. גם אם יש התנגדויות שונות להצעות שלה, אז לנעמה תמיד יש את ה-say שלה".

נעמה וטלי נשארו פעורות פה לכמה שניות. נעמה כנראה מהמבוכה, וטלי כנראה לא שמעה בחייה גבר שמדבר כל-כך הרבה. במשך הרבה זמן עבדתי על יכולת ההקשבה והדיבור שלי כי חשוב לי שגם נעמה תהנה ממני ותרגיש שהיא במקום בטוח.

הייתה לי בעבר סטיגמה כאילו אני בחור לא יציב. אך עם נעמה קיבלתי מוטיבציה להשתנות.

"עכשיו אני רוצה שתגיד משהו אחד שמפריע לך בה", אמרה טלי בהתגרות.

נעמה במשך כל הזמן הזה חיבקה את רגליה בישיבה מכווצת ואולי קצת חששה לקראת מה שאני הולך להגיד.

"משהו שמפריע לי בה? מה כבר אמור להפריע לי? לנהל מערכת יחסים זה בכלל לא קשה. כשבראד פיט וג'ניפר אניסטון נפרדו הייתי בטוח שלאחד מהם הסתובבה הקופסה. כי על פניו זה ממש לא הגיוני מה שקרה ביניהם. אבל מה כבר יכול להפריע לי בנעמה? תגידי לי את", השתתקתי לכמה שניות והמשכתי:

"יכול להיות שהיחצ"נית הממוצעת מהיישוב תעיר לה על זה שהיא מסתובבת עם חולצה ארוכה בצבע כתום, חצאית בצבע ג'ינס, גרבי צמר עם סנדלים אבל בואי אני יגיד לך משהו: זה הדבר הכי יפה, חמוד ומקסים שהעיניים שלי רואות, נעמה לא רודפת אחרי מה שאחרים עושים, ומה שהאופנה מכתיבה. נעמה עושה מה שטוב לה, נעמה מקסימה. נעמה חברה שלי ואני אוהב אותה. תסתכלי עליה – אם היית גבר, לא היית רוצה אותה?".

נעמה התחילה להסמיק וטלי מחאה כפיים ואמרה לי שנשאתי נאום חוצב להבות.

נעמה אמרה לה שבנות זוג אחרות היו מקליטות את מה שאמרתי כדי להשתמש בהקלטה במקרי חירום. אבל לגביי היא לא דאגה.

"אני יודעת שהוא באמת מתכוון לזה, ואין לי שום חשש לגבי פגיעה. אני סומכת עליו ועליי במאה אחוז".


הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...

לראות את האור

לראות מישהי מיוחדת שלא ראית הרבה זמן, מזיז לך משהו ...

איך להתגבר על אהבה נכזבת?

מקור הסבל האנושי זה הפער שבין הציפיות לבין המציאות שאנו ...

איך להעלות את הביטחון העצמי?

במהלך העבודה שלי בספריה יצא לי לדבר עם אחד המתנדבים ...

איך לבנות ביטחון והערכה עצמית

שלום לכולם! בהנחיית שי עזרן בניתי אלגוריתם קנטצ'יק שבנוי מכמה משפטים שאם ...