הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

לפני חודשיים בערך עברתי דירה, כעת אני גר בשכונת "שערי חסד" בירושלים. ההרגשה נהדרת, אני מרגיש רענן ומחויך יותר מתמיד..

התלבטתי הרבה לגבי המעבר הזה. לא ידעתי אם זה ירגיש לי נכון. וגם התרגלתי לגור עם ההורים, התקשורת הבינאישית שלי הייתה מעולה עם השכנים ועם הקהילה הדתית פה. אבל משהו הרגיש לי עדיין חסר. חשוב לי להרגיש בוגר ועצמאי.

את הכאפה קיבלתי כשיצאתי עם מישהי שיצאתי איתה ברמת גן. אמנם היציאה הייתה נחמדה מאוד אבל לא הייתה משיכת הלב. אבל גרוע מזה, הנסיעות באוטובוס שחקו אותי. וגם הנסיעה לעבודה וללימודים לא הקלו עליי תוך. אבל כעת כשאני גר ב"שערי חסד", אני קרוב לכל המקומות האפשריים. וגם הקהילה פה מאוד נחמדה וסובלנית.

לפעמים לא בא לנו לצאת מאזור הנוחות שלנו, כשאנחנו נמצאים בתוך קונכייה ששומרת עלינו מכל עבר – זה אמנם נוח. אבל לא מקדם. זה ממש משמח אותי שגם בגיל 31 אני נמצא בהתפתחות, ומכיר אנשים חדשים. אנשים טובים בעיקר.

 

בבקרים אני הולך למדרשת זיו לפני היציאה לעבודה, והמקום פותח לי את הלב, ומעניק לי כוחות חדשים שלא ידעתי שיש לי אותם. הכל בהשגחה עליונה כמובן. יש מפט אחד ששמעתי שם שלא אשכח אותו עוד הרבה זמן.

"חסיד אמיתי הוא אחד כזה שגם אם נמצא ביחד עם אלף איש, עדיין הוא מצליח להתבודד. וגם אם הוא נמצא לבד, הוא מרגיש כאילו הוא נמצא עם אלף איש".

הלוואי ואגיע לדרגה הזאת.

לאט-לאט אני מרגיש שאני יכול לומר בלב שלם שכל מה שעברתי בעבר היה לטובה. כמו שבשביל לפתח שרירים צריך להרים מכשירים כבדים – אז גם בשביל להגיע לשלווה ולחיבור אמיתי אם הבורא ועם עצמך, אז צריך מדי פעם לעבור קצת קשיים. כי מה שלא הורג – מחשל.

אני רוצה להודות לכל מי שבזכותו הגיע לחיים של אמת ושל חיבור אמיתי. גם אם ההרגשה הייתה לא נעימה – בסופו של דבר, ככה זה היה אמור לקרות. הלוואי והייתי יכול לחבק כל אחד ואחד בנפרד.

תודה על הכל


כמה חשוב להימצא בסביבה טובה

לפני חודשיים בערך עברתי דירה, כעת אני גר בשכונת "שערי ...

סיפור קצר: ארוחת ערב רומנטית

סיפור קצר שכתבתי, על ערב מיוחד מאוד. מה עוד צריך ...

סיפור קצר: שיחה מחכימה עם נהג מונית

שיחה מחכימה ומשעשעת שהיתה לי עם נהג מונית. איזה כיף ...

עם אשתי לעתיד במרינה בתל אביב

אשתי לעתיד יושבת לידי על סלע במרינה, שנינו מסתכלים אחד ...

הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...