הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

לראות את האור

מרץ - 14 - 2018
יצחק

לראות מישהי מיוחדת שלא ראית הרבה זמן, מזיז לך משהו מבפנים, אולי כי הרגשות עדיין שם, ומשהו התעורר מחדש. יש אנשים ספציפיים שיצא לנו להכיר במקום הנכון ובזמן הנכון, כדי שנגלה את האני האמיתי שלנו. שנתחבר לשורש הנשמה, שכל כולה טוהר.

לפעמים רק מפגש אחד איתה יכול לשנות את כל התמונה, כשרואים שמחת חיים אז זה מדבק, מרגש. לפעמים בא לך לחלק מחמאות רק כדי לבוא לידי ביטוי, ולממש את הייעוד שלך: חיים של נתינה ואהבת חינם. אבל אתה לא יודע כמה זה נכון באותו רגע. האם זה יתפרש כמשהו חונק? כמשהו נודניקי? וגם לא כיף לקבל כתף קרה שכזה לא מתאים.

קרה לי פעם שחילקתי מחמאות מהר מדי. מבלי להכיר קודם. זה לא התקבל כמו שרציתי. כנראה שלצד השני לא היו את הכלים הנכונים לקבל את האור שהיה לי באותו רגע. אם הייתה לי את האופציה להחזיר את הגלגל לאחור, אז סביר להניח שהייתי משנה חלק מהדברים שאמרתי. אם היה לי את השכל של היום אז הייתי מתנהג אחרת. אבל בגלל הטעויות האלה, יש לי את השכל של היום. ועל זה אני חייב להודות. כל כאב מהסוג הזה – זה מתנה בתחפושת.

לומדים מהעבר, משתנים בגלל אותם לקחים. אולי הכאב עדיין לא הגליד, אבל כנראה שצריך לקחת את זה למקום של צמיחה, ולא למקום של כניעה. לפעמים אני מרגיש שהכאב שלא החלים – חזר לדמם. לכן אני כותב כאן בבלוג הזה, כדי לאוורר את מה שעדיין לא התרפא.

"דְּאָגָה בְלֶב אִישׁ – יַשְׁחֶנָּה, וְדָבָר טוֹב יְשַׂמְּחֶנָּה" (ספר משלי)

כנראה שיש בי משהו שחייב לצאת החוצה, לבוא לידי ביטוי. אך את כל הסיפור שגרם לי לכתוב לכם – עדיף שהוא יישאר במחברת. כי יש לי צורך רק לשמח ולהקרין שלמות. המשורר יוסי גיספן אמר פעם בראיון שהוא מעדיף לכתוב רק שירים שמחים. ומי שרוצה לכתוב על עצבות ודיכאון, עדיף שילך לפסיכולוג.

אז אם הכנסתי אתכם לצער כלשהו עכשיו, אני מבקש סליחה.

פשוט חזרתי הרגע מהופעה שבה צפו לי זיכרונות מהעבר. מהפוטנציאל הלא ממומש. מציפייה שהפכה לאכזבה. כל זה בדיעבד גרם לי לצמיחה, אבל עדיין הכאב קיים.

מקווה שאצליח בעזרתו לראות תמיד את האור.

אוהב.

 


הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...

לראות את האור

לראות מישהי מיוחדת שלא ראית הרבה זמן, מזיז לך משהו ...

איך להתגבר על אהבה נכזבת?

מקור הסבל האנושי זה הפער שבין הציפיות לבין המציאות שאנו ...

איך להעלות את הביטחון העצמי?

במהלך העבודה שלי בספריה יצא לי לדבר עם אחד המתנדבים ...

איך לבנות ביטחון והערכה עצמית

שלום לכולם! בהנחיית שי עזרן בניתי אלגוריתם קנטצ'יק שבנוי מכמה משפטים שאם ...