הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

שבוע הבא יש לי מבחן מאוד חשוב בקורס הוראה יחידנית באוניברסיטה. במהלך הלימוד כתבתי את הסיפור הקצר שמאוד נוגע לליבי. קראתי לו:

הזדמנות שנייה עם הנסיכה מנתיבות:

ישבתי לידה כשכולם ניגנו בגיטרה. סוף-סוף יש איחוד של כל החברים שהיו בגיאורגיה, כמה חיכיתי שזה יקרה. ובסוף זה קרה. וגם קיבלתי את ההזדמנות השניה לשבת ליד הנסיכה מנתיבות.

באותו ערב היא לא כל-כך הצטרפה למקהלה. זה מה שיפה אצלה. היא לא צריכה להתחפש למשהו אחר כדי למשוך תשומת-לב. החיוך היפה שלה אומר את מה שלא חשבתי לומר. האם הנסיכה מנתיבות תיתן לי צ'אנס נוסף?

תקווה

יותם אמר לי כמה פעמים שאם אנסה פעם נוספת זה כמו ללכת נגד הזרם, כי היא מעדיפה כנראה להיות לבד. אבל שמעתי כבר מבת-דודה שלי שכל אישה אוהבת שרודפים אחריה, כי גבר צריך להילחם על האהבה שלו. היה לי קשה לעשות צעד נוסף, כי נקרעתי בין הרצון שלי לדבר איתה שוב, לבין לכבד את הרצון שלה להמשיך הלאה בגלל שהיא יודעת מה היא רוצה. הקונפליקט הזה קרע אותי. אבל לפני שחשבתי לבכות עוד פעם בספסל מחוץ לדירה, מורן סימנה לי מרחוק "למה אתה מחכה?".

ניצלתי את ההזדמנות שהייתה הפסקה בין השירים ואמרתי לנסיכה שאני קצת עצוב. היא שאלה אותי "למה? אתה הבחור הכי שמח שיצא לי להכיר. אם כולם היו רוקדים כמוך במסיבת גסט-האוס בגיאורגיה אז מזמן היה שלום בעולם". רציתי לשתוק איזה חמש דקות רק בשביל לעכל את המחמאה הכי יפה שקיבלתי בחיי. אבל אמרתי לה: "אני עצוב בגלל שאין לי את הכלים לומר לך את המילים הנכונות מה אני מרגיש אלייך בדיוק. אני לא רוצה שתחשבי עליי שאני נער שכונות חסר מעש, לי ולך יש תפיסות עולם שונות. אני יודע. הלוואי והייתי כמוך, הלוואי והייתי מקבל את החינוך שלך, הלוואי והייתי שלם כמוך. אני רוצה לצאת איתך. רק איתך. לבד."

חברות שלה רצו לדבר איתה אבל הנסיכה מנתיבות אמרה להם לחכות. אני לא אמרתי שום דבר אחר-כך. חיכיתי לתגובה שלה. לא הייתה לי סבלנות, אמרתי לה את כל מה שיהיה לי על הלב. החברים אמרו לי שאני צריך לחשוב לפני שאני מדבר בסיטואציות כאלה. אבל נמאס לי להקשיב לכל אחד. ואז היא פנתה אליי:

"תקשיב, אני אשמח לצאת איתך. יש בך משהו מיוחד ואני רואה את זה".

סוף-סוף מישהי רואה בי את מה שמעבר לכל הצחוקים והדאווינים שאני עושה בשביל להיות "כאילו מקובל". כיף שפגשתי אותה. כיף שהכרתי אותה. אני שמח. היא עשתה אותי שמח. היא קיבלה אותי. ואנחנו ביחד. אני אוהב אותה. לפעמים אתה לא יכול לחזות את העתיד כי אתה שופט דברים לפי ניסיון העבר שלך. לא הייתי אופטימי לפני שפניתי אליה. אבל אני שמח שהתגברתי על הפחד. זה היה היום המאושר ביותר בחיי.

היום שבו התחלתי להודות לבורא עולם על כל הניסים ונפלאות שהוא עושה איתי כל דקה וכל שניה

2 תגובות, בינתיים.

  1. […] לה לסיום ההפסקה, שיתפתי אותה שבזמן האחרון אני קורא לה הנסיכה מנתיבות, כי בשבילי היא תמיד […]

  2. […] אני סומך עליך שתתגבר על כל הסיפורים שבנית לעצמך בראש", אמר לי […]


בדרך לזוגיות פותחים את הלב

בזמן האחרון גיליתי שהקשבה זה דבר נפלא. ולגרום לבן-אדם שמולי ...

הגבול הדק שבין מציאות מדומה לבין המציאות הא

היום בניגוד לעבר אני מבין שהמלחמה האמיתית היא המלחמה נגד ...

שאלון אופי מהקבוצה בפייסבוק: חושבים טוב - שא

שאלון אופי שעניתי עליו בזכות הקבוצה בפייסבוק: חושבים טוב - ...

מדיטציה יהודית המתאימה לכל אחד

שלום לכולם. בזמן האחרון אני מרגיש שיש לי מלחמה ברמה ...

הגנן והפרי - המדריך הקטן לחיים מאושרים על פי

אני זוכר כשחוויתי אכזבה לפני כמה שנים, כשרציתי משהו שלא ...