הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

יש לחברה שלך יום הולדת. חברות שלה רוצות לקנות משהו משותף. לזרום עם זה? או לקנות משהו אינטימי שמייצג את העולם הפנימי שלכם?

באמצע הקריאה של ספר מעניין קיבלתי טלפון ממספר לא מזוהה. בהתחלה לא רציתי לענות אבל החלטתי כן לענות, אולי זה ממפעל הפיס, מי יודע :-).

"שלום, אפשר לדבר עם שלומי?", זה היה קול של בחורה.

"כן. מדבר", עניתי.

"היי, מדברת ניקול, אני לומדת עם נעמה חינוך וחברה בקריית אונו".

"נעים מאוד, צהריים טובים. איך אפשר לעזור לך?", הייתי קצת בלחץ, כי תכננתי לצאת כבר למסיבת האירוסין של אלון, חבר טוב מהצבא.

"אז שלומי. אני רוצה להכין לה ספר עם ברכות, מכל מי שמכיר אותה. ואתה גם מוזמן לקחת חלק בהכנות, אם יש לך זמן".

"נעמה נמצאת לידי כל הזמן, ואת האהבה שהיא מקבלת שום ספר לא יוכל להיות תחליף להרגשה הטובה שתמיד נמצאת אצלה", רציתי לסיים את השיחה כי פחדתי לפספס את האוטובוס.

"שלומי אתה רוצה להקדיש לה ברכה ליום הולדת?", הטון שלה נעשה קצת קריר.

"ניקול, אני כל יום אומר לה שאני אוהב אותה", הסתכלתי על השעון והוא כבר הראה שהגענו ל-19:00.

"אוקיי, דווקא בתור הבן-זוג שלה אני מצפה ממך כן להשתתף בהכנות ואם לא, אז לפחות להקדיש לה ברכה". את האמת? אף פעם לא שמעתי על ניקול, יש לנעמה הרבה חברות, הרבה רוצות להיות לידה, מתקשרות בלי סוף.

"תקשיבי, תדפיסי את הספר ואני כבר אכין ספר משלי, שם אאגד את כל הפתקים שהשארתי לה על השולחן ועל המקרר כל יום לפני שיצאה ללימודים", החלטתי.

"אתה לא מעדיף שיהיה ספר אחד?", שאלה.

"לא, אני רוצה שיהיה ספר שיוכל לאגד את כל הברכות שלי אליה, ואת כל המחשבות והגעגועים, כי כמה שאת ושאר החברות אוהבות אותה. אני אוהב אותה פי כמה וכמה, לא ראיתי אף פעם משהו שמתקרב לטוהר שיש לה בלב. אני מתכוון גם לצרף לשם תמונות וציורים". כבר דמיינתי לעצמי בראש איך הכל ייראה בסופו של תהליך.

"אז שלומי, תקשיב. אולי נחלק את הספר או האלבום לפרקים שהפרק הראשון יהיה שייך לאיחולים של המשפחה ואח"כ האיחולים של החברות ובסוף יהיה הפרק של הבן-זוג שיכלול תמונות, ברכות, ציורים וכל מה שעובר לך בראש? בכל זאת, אני רוצה שתהיה חלק מזה. אתה לא חושב?".

חשבתי על זה כמה רגעים, ופתאום הבנתי שאני לא חייב להיות תמיד נגד הזרם, יש מצב שנעמה תאהב את הספר המשותף. התנצלתי בפני ניקול על זה שאולי הייתי עקשן: "אני פשוט רוצה לבטא את האהבה האינסופית שלי אליה".

"זה בסדר שלומי, אנחנו יודעות שהכוונות שלך טובות בסופו של דבר".

אז סיכמנו על שיתוף פעולה לכבוד המתנה לנעמה. חשבתי גם לקחת איזה שיעור או שתיים בפיתוח קול. בא לי לשיר לה כמה שירים של יונתן רזאל.


הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...

לראות את האור

לראות מישהי מיוחדת שלא ראית הרבה זמן, מזיז לך משהו ...

איך להתגבר על אהבה נכזבת?

מקור הסבל האנושי זה הפער שבין הציפיות לבין המציאות שאנו ...

איך להעלות את הביטחון העצמי?

במהלך העבודה שלי בספריה יצא לי לדבר עם אחד המתנדבים ...

איך לבנות ביטחון והערכה עצמית

שלום לכולם! בהנחיית שי עזרן בניתי אלגוריתם קנטצ'יק שבנוי מכמה משפטים שאם ...