הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

בזמן האחרון גיליתי שהקשבה זה דבר נפלא. ולגרום לבן-אדם שמולי להרגיש אהוב – פשוט עונג. יש כאלה שאומרים שכיף להיות בחברתי. אבל נראה שזו מהסיבה שכיף לי שיש תקשורת בריאה. כשפותחים את הלב אחד לשני, כשמדברים בצורה אמיתית ובגובה העיניים. בא לי לשתף חוויות. חוויות טובות וגם חוויות שנראות לנו לא טובות, אבל בעזרת ניתוח של המצבים לומדים ביחד איך אפשר לתקן לקראת הפעם הבאה.

בקשר האחרון שלי למדתי שאין לי כרגע ניסיון בהכלה של מצבים מורכבים. מצבים לא פשוטים שלא עוברים באוזן בצורה חלקה. והחלטתי ללמוד להקשיב ולהבין את מי ששונה ממני גם אם אני לא מבין את הצד השני כל-כך. אני מדמיין קשר כזה שבנוי על פרגונים, מחמאות, חיזוקים, חיוכים, בדיחות. לפעמים יש לי קושי בלהעביר את הזמן כרגע כבחור רווק. כי בא לי כבר להיות במערכת יחסים.

יש לי מן חלל כזה שדורש מילוי רוחני. מבחינתי זה לא פקטור לרוץ לקולנוע או לאיזה פאב. זה רק הסחת דעת, לא חיובית כל כך. הסיבה שאני מרגיש בשל כבר להיות בזוגיות היא בגלל האמונה שיש לי מה לתת. ולגרום לה להיות מאושרת. הלוואי ותמיד נפתח את הלב אחד לשנייה. אף פעם לא הייתי במערכת יחסים ארוכת טווח. אך כיף לדמיין את זה מגיע.

אני מדמיין את הישיבה שלי ושלה על הספסל. בדיחות על המוצא שלה. ובחזרה כמובן. מחמאה על הלבוש היפה שלה, על החיוך שלא יורד מהפנים. לשתף את מה שלמדתי לאחרונה מהטוב לב שראיתי אצלה. לומר כמה מילים מחזקות שאולי היא לא שומעת כל יום. אבל בשביל זה אני כאן. עברתי מספיק דברים שלימדו אותי לא להיכנע גם כשנראה שעצוב.

משתדל להתכונן לקשר ברמה המפורטת, בת-זוגתי העתידית היא כמעט מוחשית עבורי, רק שהיא עדיין לא שם מבחינה פיזית. מדי פעם החיוך שלה מבצבץ אי שם בין הערביים. בגלל זה כיף לרוץ ברחובות.

 

נראה לי שמה שדורש אצלי עבודה פנימית זה השלב הראשוני. הרושם הראשוני. כי קשה להגדיר ולהסביר את עצמך בזמן כל כך קצר. וגם אי אפשר להיפתח רגשית על ההתחלה. המשפט הישיר "את מוצאת חן בעיני" נשמע לא אמין כבר. למרות שאני באמת מרגיש ככה באמת. איך אפשר לשקר במשפט הזה? מבחינה הגיונית מה כבר אפשר להגיד חוץ ממילים טובות? הפה שלי נברא רק כדי להודות.

בינתיים מכין את עצמי לעתיד, שאהיה בשל, אהיה מוכן. לא אפרט כאן איך בדיוק כדי שלא אצא גאוותן.

הלוואי ואצליח לתת לה את המקום האישי שלה, לראות את הייחודיות שלה, כמו שאף אחד אחר לא ראה.

יש לי צורך לשדר לכולם שהעולם מושלם. ככה זה באמת. זה שאני רווק  – לא אומר שיש אי צדק כלשהו חלילה. תמיד אהבתי סרטים שמחים, ומוזיקה שמחה. וזה החזיק אותי טוב במשך הרבה זמן.

סה"כ המלחמה שלנו היא המלחמה בראש. נזכרתי שפעם הייתי בטיול. 2 חברים סבלו ו-2 חברים מאוד נהנו בו. וכולם היו באותו מקום פיזי !! חח . מלון פאר. אז הבנתי שלא משנה איפה אתה נמצא. פשוט תהיה שמח. כי לא המלון ישנה את המצב שלך. אלא רק אתה עצמך עם סיעתא דשמיא מלמעלה. .

 

אבל הציפייה לזוגיות קצת מעייפת. אבל התפקיד שלי כרגע, לא לאבד תקווה. לפעמים זה כואב בלב. אבל אסור להתרגל לכאב. כי כאב פיזי עובר, כמו בעיטה בקיר עם הזרת. אבל הכאב בלב עלול להישאר. שמעתי פעם איש חכם שאמר: " לפעמים הציפייה והכאב הזה מזכירים לך את החלל, את זה שאתה באמצע הדרך, ולהתרגל אליו עלול לגרום לוותר. מה שאולי כן צריך זה ללמוד להפוך אותו למשהו תועלתני, לנווט אותו למקומות בונים, לא לתת לו לשתק אותך" אותו איש חכם היה כל כך סבלני ואמפתי. עניתי לו:

"אני רוצה להודות לך מקרב לב.. אני עכשיו בוכה דמעות של אושר ושחרור. ומודה לך כל כך. שיהיה לך לילה מקסים"


כמה חשוב להימצא בסביבה טובה

לפני חודשיים בערך עברתי דירה, כעת אני גר בשכונת "שערי ...

סיפור קצר: ארוחת ערב רומנטית

סיפור קצר שכתבתי, על ערב מיוחד מאוד. מה עוד צריך ...

סיפור קצר: שיחה מחכימה עם נהג מונית

שיחה מחכימה ומשעשעת שהיתה לי עם נהג מונית. איזה כיף ...

עם אשתי לעתיד במרינה בתל אביב

אשתי לעתיד יושבת לידי על סלע במרינה, שנינו מסתכלים אחד ...

הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...