הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

אני זוכר כשחוויתי אכזבה לפני כמה שנים, כשרציתי משהו שלא הגיע לי, קול פנימי שאל אותי: "עד עכשיו כשהציעו לך כל מיני דברים – לכל הצעה הסכמת? לכל הצעה אמרת כן?". עניתי לעצמי שלא. אז אותו קול אמר לי: "אז מותר גם לאחרים לומר לך לא מדי פעם… עכשיו לך לכל האירועים, לכל האנשים, לכל המקומות שלהם סירבת. ותלמד להעריך אותם מחדש, תלמד ליהנות ממה שיש להם להציע", הרגשתי שאני חייב להסתכל למציאות בעיניים ולהיות כן עם עצמי.

לא להיות שבור שמדמיין רק כמה טוב היה בעבר, ושהטוב נמצא רק במקומות מהנים בחוץ לארץ. אלא שהטוב והאור הגנוז נמצאים בכל מקום. שהכל בעצם מציאות אחת.. הספר "הגנן והפרי – המדריך הקטן לחייים מאושרים" מלמד אותנו (מקווה שזה לא ספויילר) איך לראות את השורש הטוב של כל מה שקורה בחיינו כדי לצלוח משברים וקשיים. הספר הזה פוגש אותי בתקופת מעברים בחיי. אני מנסה לראות את כל מה שקורה לי כהכנה לפרק חדש , לסביבה חדשה, לשגרה אחרת. נשאר לי להגיש עבודה סמינריונית אחרונה באוניברסיטה הפתוחה, ועד שהגעתי לשלב הזה ביליתי המון שעות למידה בספריה ובאוניברסיטה הפתוחה, בזמן ששאר החברים לעבודה לומדים בסבבה באוניברסיטה העברית בקמפוס הר הצופים בירושלים. בתחילת הדרך הרגשתי שאני מחמיץ חיים שלמים.

אך לפני כמה חודשים היה לי ראיון עבודה בקמפוס הר הצופים, משהו שקשור למחלקת היחסי ציבור שם. ובדרך לראיון בדקתי עם עצמי מה פספסתי במשך כל השנים הללו. ואת האמת? הרגשתי כמה חסד עשה איתי בורא עולם בזה שלא למדתי שם בקמפוס הר הצופים. זה לא בגלל שהמקום רע חלילה. אלא פשוט שכל מה שראיתי – היה לא קשור אליי. בפתוחה היה לי בית כנסת צמוד עם ספרים מעניינים שמאוד אהבתי לקפוץ אליו בין השיעורים. מאמין שגם בהר הצופים יש. אבל בפתוחה היה לי גם מקום לדמיין ולעשות חשבון נפש בלי מוזיקה רועשת מסביב. אז הנה לכם זווית הסתכלות ספציפית שהבסיס של ה"משבר" של חוסר חיי קולג' הפך להודיה ענקית בכך שהלימודים בפתוחה שינו אותי לטובה וכן לימדו אותי משהו חדש על החיים. מה למדתי? כמובן שאין עוד מלבדו של מלך מלכי המלכים ידיד נפש אב הרחמן. אבל למדתי גם שדווקא הדמיון והיצירתיות מפתחים אותך לא פחות משינון בלתי פוסק של מחקרים אקדמיים שונים. השקט שיש במסדרונות של הפתוחה גורם לך לבנות חזון של עולם טוב יותר בעולמך הפנימי.

אז הספר של מיכאל אבולעפיה הפגיש אותי עם כל המסלול חיים האקדמי שלי שממנו למדתי שאם היה לי את השכל של היום בגיל 22 אז כלל לא הייתי נרשם לאוניברסיטה 🙂 מכיוון שאת העומק הרוחני היום אני מוצא בספרי החסידות והמוסר היהודיים ולא בהכרח בקורסים של מדעי הרוח. האוניברסיטה הפתוחה היוותה עבורי גשר בדרך אל האמת. ועל זה אני מוקיר תודה.

שנזכה לראות את האור כל הזמן.

שם הספר: "הגנן והפרי – המדריך הקטן לחיים מאושרים".

שם הסופר: מיכאל אבולעפיה.

ניתן להשיג את הספר ב'מכון מאיר'.


כמה חשוב להימצא בסביבה טובה

לפני חודשיים בערך עברתי דירה, כעת אני גר בשכונת "שערי ...

סיפור קצר: ארוחת ערב רומנטית

סיפור קצר שכתבתי, על ערב מיוחד מאוד. מה עוד צריך ...

סיפור קצר: שיחה מחכימה עם נהג מונית

שיחה מחכימה ומשעשעת שהיתה לי עם נהג מונית. איזה כיף ...

עם אשתי לעתיד במרינה בתל אביב

אשתי לעתיד יושבת לידי על סלע במרינה, שנינו מסתכלים אחד ...

הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...