הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

שלום לכולם! מה שלומכם?
אני שמח מאוד שיש לי את הבלוג הזה. ככה אני יכול להרשות לעצמי לכתוב את הדברים הבאים. גם בשביל להגיע לשלווה וגם המחשבה הזאת שעוד מישהו לומד ממני תובנה או שתיים – מביאה אותי למנוחה ונחלה.

אתמול חזרתי מחתונה של חבר. ישבנו באותו שולחן אני ושאר החברים של החתן. וגם כמה חברות של הכלה. ממש התרשמתי לטובה ממישהי שישבה ממולי. לא ידעתי אם כן לגשת או לא לגשת אליה (אמנם חזרתי בתשובה לפני כמה שנים, אבל עדיין אני מרגיש אאוטסיידר קצת ליד הקהל הדתי. יש לי את אותן מניירות מפעם. אוהב את המוזיקה הלועזית והצחוקים של הסרטי בורקס וכו'  ).
התחלתי להיכנס למחשבות "כן לגשת/לא לגשת אליה". בסוף הרגשתי נבוך וממש ביישן. ניסיתי לשדר עסקים כרגיל. ובינתיים חבר הציע שידבר עם חברות שלה ואז הם ינסו לעשות מהלך. וזה מה שהיה. בסוף הבחורה העדיפה שלא. לא תכננתי שזה יקרה אבל כל חברה פנתה אליה בנפרד , אבל התשובה השלילית היתה כפול 3. בחזרה הביתה נכנסתי לסרטים של הלקאה עצמית. אולי הייתי צריך לגשת אליה, ולא להיות ביישן כמו בגיל 16 וכו'. אז עכשיו אני עושה תרגיל של חמלה עצמית. אני מדמיין כאילו אותה סיטואציה קרתה למישהו אחר ואני כותב לו כדי להרגיע אותו. אז הדברים הבאים נכתבו לשאול (דמות בדיונית והתפקיד שלי זה להרגיע אותו). אני משתף את זה כאן.

לשאול היקר:

שאול מה המצב גבר?! מה אתה עצוב תגיד לי? זה פשוט נהדר שנשארו גברים כמוך שלא ניגשים סתם לבחורות וזורקים להם הערות. במקרה שלך לא רצית להביך אותה, אז ביררת דרך צד שלישי זה מקסים. ידעת שאתה לא במצב של לגשת אז קיימת את "סייג לחכמה שתיקה". חוץ מזה אני חושב שאתה צריך למצוא מישהי שיש לכם את אותו מכנה משותף. מישהי שגם חזרה בתשובה לאחרונה, ששניכם עוברים את אותו תהליך. חוץ מזה , גרמת לה להרגיש מחוזרת  איזה כיף! היא היחידה בשולחן מבין כולן שמישהו שם מצא חן בעיניה. וזה היית אתה. אבל דבר אחד תרשה להגיד לך: הלוואי ותאהב את עצמך כמו שהחברים שלך אוהבים אותך. העניין הזה לא הופך אותך לאדם רע. להיפך. יש לך רגשות. רגשות טובים. הכוונות שלך היו רציניות. אז יאללה. העבר מת. תסתכל קדימה. תלמד מרוקי 1 2 3 4 5 6 7 . אהבת את הסרטים נכון? אז קבל ממנו השראה . הקב"ה אוהב אותך ולא מוותר עליך. אז גם אתה אל תוותר. ראש למעלה. פעם הבאה תציג את עצמך יפה מבלי לבנות בניינים בראש על ההתחלה. אז הנה- למדת עוד משהו חדש. אין לי ספק שתצליח.


כמה חשוב להימצא בסביבה טובה

לפני חודשיים בערך עברתי דירה, כעת אני גר בשכונת "שערי ...

סיפור קצר: ארוחת ערב רומנטית

סיפור קצר שכתבתי, על ערב מיוחד מאוד. מה עוד צריך ...

סיפור קצר: שיחה מחכימה עם נהג מונית

שיחה מחכימה ומשעשעת שהיתה לי עם נהג מונית. איזה כיף ...

עם אשתי לעתיד במרינה בתל אביב

אשתי לעתיד יושבת לידי על סלע במרינה, שנינו מסתכלים אחד ...

הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...