הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

אלון ברונפמן (27) גר בארמון הנציב בירושלים, שחקן,  במאי, מורה לדרמה בבית ספר יסודי, בוגר תואר ראשון בחינוך מטעם מכללת דוד ילין בירושליםאלון ברונפמן

אלון, תאר לי את הרגע הראשון החלטת לכתוב משהו. מה זה היה? יומן או שיר ראשון?

הרגע הראשון שבו התחלתי לכתוב היה עוד בכיתה ו'. את האמת שאלה לא היו שירים ולא יומן אלא החלומות שלי. לא חלומות לעתיד אלא חלומות מהשינה, פשוט כתבתי את החלומות שלי. זה היה מעניין. אחר כך התחלתי לכתוב שירים. ממש התלהבתי. אלה היו שירים על החיים. אני אפילו זוכר את ההתחלה של אחד מהשירים הראשונים שלי: "שוב חיי הם חידה, היכן הפתרון שלא נודע? \ יושב לי בבית, בלי רצון להמשיך ופתאום תמונה של אדם שאת חייו השליך \ בלי סיבה, אפילו לא בקש עזרה \ " כן, חלק מהשירים היו קצת מדכאים, אבל בהחלט משחררים.

האם גדלת בבית מוזיקלי?

לא הייתי אומר שגדלתי בבית מוזיקלי, אבל בהחלט בית יצירתי. אחי, הצעיר ממני בשנה, למד במגמת תיאטרון עוד מהחטיבה ואחותי רקדה בלט שנים רבות. אבי ז"ל, היה צייר וכתב לעצמו ולמשפחה שירים רבים והנחיל גם לי את אהבת הכתיבה. תמיד זמזמנו שירים בבית והיה כיף לשמוע מוסיקה. אני זוכר טוב מאוד שמוסיקה תמיד היתה בבית.

מאיזה מקום אתה כותב? ממקום של כאב / שמחה / געגוע?

או, זאת שאלת השאלות, את האמת שאני כותב מהרבה מאוד מקומות לדעתי. הרבה מהשירים שלי מגיעים ממקום של כאב וגעגוע. וגם מרצון, לאהבה, לגאולה ולדברים נוספים שאני מרגיש שחסרים לי לפעמים. הרבה פעמים בהם כתבתי, הגיעו ממקום של תובנה כלשהי שפתאום נפלה עלי שאמרתי, וואלה, צריך לכתוב את זה, שכל העולם ידע. אני צוחק כמובן, אבל המקום הזה בו אני מרגיש שיש לי איזו הרגשה של תובנה, שבא לי להנציח אותה על הדף, שאולי חלילה אשכח את הרגע ויהיה לי את השיר שיזכיר לי. כאשר אני כותב מתוך כאב, אני מרגיש סוג של שחרור לאחר מכן וזה פשוט נפלא.

מה גרם לך לכתוב שירים?

כפי שהזכרתי קודם, הרצון להשאיר איזה מזכרת מאותה תקופה בה הרגשתי בצורה מסוימת גורם לי לכתוב. הרצון להשאיר משהו אחריי ואולי לתת לאחרים אפשרות להתחבר אלי דרך המילים. שמישהו, יקרא את היצירה שלי ויגיד וואלה, גם אני הרגשתי כך, זה מעודד. הידיעה, שיש לי כלי שבאמצעותו אני יכול להתבטא ולהביע את רגשותיי, היא עצומה ואני בהחלט משתמש בה. יש אנשים שמבטאים עצמם בדרכים אחרות ולי קל יותר דרך השירים.

האם אתה רואה בכתיבה מקום של ריפוי?

בהחלט. הכתיבה משחררת. אני לא בעד להשאיר את הרגשות שלנו בלב אלא פשוט להוציא אותם החוצה, אם זה על הנייר או לאדם קרוב שסומכים עליו ובכך להקל מאוד על הנפש שלך. כאשר אני מרגיש דברים מסוימים אני לא תמיד יודע לתאר אותם ולומר, מה בדיוק מפריע לי. בכתיבה חופשית, אם זה כתיבת שירים, יומן או משהו אחר, אתה מאפשר לעצמך לבטא את עצמך ולהגיע להבנה של אותם רגשות החבויים לפעמים עמוק בפנים. כאשר אני כותב אני יכול להגיע לאותם מקומות ולבטא אותם ובכך להקל על עצמי מאוד ולחוש הקלה גדולה. אם זה נקרא ריפוי? בהחלט.

מי הם המשוררים שנותנים לך השראה?

אני בעד כתיבה חופשית. קצת קשה לי עם אותם משוררים הכותבים בצורה אלגורית ומסובכת. אני מאוד מתחבר ללהקה בשם "בית הבובות" אשר כותבים בצורה מאוד אישית ומרגשת. כתיבה שכזו, המאפשרת לאנשים להתחבר אליה, היא זו המעוררת בי השראה.

לאילו זמרים בארץ היית רוצה לכתוב שיר?

הייתי שמח לכתוב ליהודה פוליקר, בית הבובות, לירן דנינו, משה פרץ ועוד.

האם הוצאת לאור ספר שירים?

לא יצא לי עדיין להוציא ספר שירים. זה מן חלום שלי שבעזרת השם מקווה שיתגשם.

מי קהל היעד של יצירותיך?

אני חושב שאפשר להגדיר את כולם כקהל היעד שלי. אני לא כותב למישהו מסוים. אני משתדל לפנות לכלל האוכלוסייה. אולי יותר לאוכלוסייה יותר בוגרת, בו נאמר מהיסודי עד הפנסיה.

האם היית רוצה להלחין את השירים שלך?

מאוד! מאוד הייתי שמח, אם איזה שיר שלי יקבל חיים על ידי מוסיקה. מקווה מאוד שגם זה יקרה ביום מן הימים.

אם יפנה אליך זמר ים-תיכוני תסכים לכתוב לו שיר?

למה לא. אין לי שום התנגדות לכך. למעשה, אני חושב שיש זמרים ים-תיכוניים מאוד מוכשרים בארץ עם שירים מאוד יפים. כמובן, שאני לא חושב שהכתיבה שלי מתאימה לז'אנר הזה אבל אני פתוח להצעות

האם אתה הולך או מקיים ערבי שירה?

לצערי עוד לא יצא לי ללכת ועוד לא קיימתי כזה בעצמי. נשמע מאוד מעניין ואשמח להגיע לערבים כאלה.

מה אתה מאחל לעצמך?

שאמצע את המקום שהכי טוב לי בו מבחינת האמונה, המקצוע והזיווג

בהצלחה !

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...

לראות את האור

לראות מישהי מיוחדת שלא ראית הרבה זמן, מזיז לך משהו ...

איך להתגבר על אהבה נכזבת?

מקור הסבל האנושי זה הפער שבין הציפיות לבין המציאות שאנו ...

איך להעלות את הביטחון העצמי?

במהלך העבודה שלי בספריה יצא לי לדבר עם אחד המתנדבים ...

איך לבנות ביטחון והערכה עצמית

שלום לכולם! בהנחיית שי עזרן בניתי אלגוריתם קנטצ'יק שבנוי מכמה משפטים שאם ...