הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

במהלך העבודה שלי בספריה יצא לי לדבר עם אחד המתנדבים שם: בוריס. ילד בן 15 , עם ביטחון עצמי לא גבוה . סיפר לי כמה הוא מאוכזב מהמסגרות לימוד שהוא התחנך בהם. אספתי ביחד איתו משפטים שנאמרו לו שנחקקו בזיכרונו. והגענו יחדיו להוכחות שאין קשר בין מה שאמרו לו לבין האמת:

ככה מעלים את הערך העצמי של הבן-אדם. מסתכלים בעיניים שחור על גבי לבן על המשפטים שהמדכאים ששמע. ואז מוצאים הוכחות שסותרות את מה שנאמר.

הנה המשפטים שנאמרו לבוריס. כשהתחיל ללמוד בביה"ס אמריקאי, הרבה לפני שעלה לארץ. סתרתי כל משפט שאמרו לו.

"זוז אל תפריע" – אתה לא מפריע בוריס. להיפך. כשאתה נמצא איתנו בספריה אנחנו מאוד נהנים מהנוכחות שלך. אתה תמיד שואל אם יש עוד מטלות לעשות. כשאתה יוצא להפסקות אתה לא מאחר. אתה עוטף ספרים בצורה נהדרת.

"אל תהיה פרזיט" – מי שעוטף 40 ספרים בחמש שעות הוא בכלל לא פרזיט. באת לפה ממקום טהור של רצון להתנדב ולהפוך את העולם למקום טוב יותר. אין הרבה בני נוער עם חשיבה כמו שלך.

"אל תתערב" – אני מבין שאנשים ניסו לכבות אותך. אבל אני חייב לחדש לך שדווקא הרבה מנויות כאן שאלו עליך. מי אתה ואיך קוראים לך. סימן שאתה רצוי בחברה. יש אנשים שהם כמו עננים – דווקא כשהם נעלמים אז הכל מתבהר. אל תסתובב עם אנשים שמורידים את הערך העצמי שלך לקרקעית. אני מקווה שטוב לך איתנו כמו שלנו טוב איתך.

"לא דיברו אליך" – אמרו לך את המשפט הזה מכיוון שאתה סקרן. ובד"כ מי שיש לו ביטחון עצמי גבוה, רוצה להעלות לאחרים את הביטחון שלהם. ומי שיש לו ביטחון עצמי נמוך, רוצה להנמיך אנשים אחרים. מי שאמר לך את המשפט הזה כנראה רצה להנמיך אותך. אבל רק בגלל שההצלחה שלך מאיימת עליו.

"אתה כל הזמן משקר" – אתה מתנדב כאן כבר ארבעה חודשים ופעם אחת לא שיקרת לנו. הלאה.

"אתה מוגבל קצת" – אינטליגנציה לא נמדדת ב-IQ ובעוד כמה מבחנים לוגים-מתמטיים. אינטליגנציה אמיתית נמדדת ביכולת שלך לבטא את הכישורים שלך. ועל פי הציורים שציירת במחברת שלך – יש לך כישורים רבים

"אל תהיה ליצן של הכיתה" – שמעת על ליצנים רפואיים? אולי יש לך עתיד בתחום. בינתיים תשמור על רמה סבירה שלא פוגעת באף אחד. שהמשפט הזה לא יכבה אותך.

"אתה אידיוט" – אחרי כל מה שנכתב כאן, נראה לך שאתה אידיוט? להיפך. יש לך לב טוב. אני שם לב שיש הרבה אנשים שמקנאים בך.

"הוא לא שומע כלום" – אל תיקח ללב כל מה שנאמר לך . יש אנשים שהם כמו משאיות אשפה. כשאתה מתקרב אליהם אז כל האשפה שלהם יוצאת. שזה לא יחדור אליך

"אתה עושה הכי הרבה רעש" – לא הרעשת לנו אפילו פעם אחת. לא בספריה ולא מחוץ לספריה.

"אתה מבין מהר כשמדברים איתך לאט" – אתה מבין בכל מצב. יש לך קליטה טובה.

 

הבירור הזה עשה לו את השבוע.


הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...

לראות את האור

לראות מישהי מיוחדת שלא ראית הרבה זמן, מזיז לך משהו ...

איך להתגבר על אהבה נכזבת?

מקור הסבל האנושי זה הפער שבין הציפיות לבין המציאות שאנו ...

איך להעלות את הביטחון העצמי?

במהלך העבודה שלי בספריה יצא לי לדבר עם אחד המתנדבים ...

איך לבנות ביטחון והערכה עצמית

שלום לכולם! בהנחיית שי עזרן בניתי אלגוריתם קנטצ'יק שבנוי מכמה משפטים שאם ...