הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

גיליתי אחרונה תגלית מרעישה בזכות הרצאה שצפיתי באינטרנט. גיליתי שהגוף מתמכר לרגשות שליליים וחיוביים כאחד. זה מדהים. אם הרגלנו את הגוף שלנו להרגיש תחושה של עצבות והלקאה עצמית, אז יכול לקרות מצב שהאדם בתת-מודע שלו ידחוף את עצמו בדיוק אל אותם מקומות שיגרמו לו ל"עונג שלילי". ומה הוא אותו עונג שלילי?

לדוגמא כששומעים שיר עצוב ומדכא עם מילים קודרות אבל עדיין מרגישים טוב אחרי ההאזנה. וגם אחרי כשמתלוננים ללא הפסקה מבלי לפעול כדי לתקן את זה. למרות הכיף הפיזי שמתלווה אלינו – יש סכנה שכל הכל ייכנס לאט לאט לתת-מודע.

לגוף יש נטייה ליפול לכבדות ועצלות אם לא עושים עבודה פנימית שכלית ופעלתנית. האידיאל הוא להפוך את המוח שלנו לפעיל ויוצר ולא ככזה שנסחף אחרי הזרם של המחשבות בצורה פסיבית וחסרת אחריות.

מניסיון אישי שלי, זה לא מקדם לשום מקום להתחרט על כל צעד שאתה עושה: ("למה לא פעלתי אחרת בעבר?.."). שום דבר לא מקדם אותנו אם ניפול להאשמות ולביקורות עצמיות אובססיביות. הלוואי וגם אני וכל מי שאני מכיר, וכמובן גם אתם – שביחד תמיד נלמד להסתכל קדימה ושנאמין שיש לנו את הכוחות לצאת מהמצב הלא בריא הזה, ואז נפרח מעלה מעלה עם כל השירים והמנגינות.

 

"בן אדם, עלה למעלה עלה, כי כח עז לך. יש לך כנפי רוח, כנפי נשרים אבירים. אל תכחש בם פן יכחשו לך. דרוש אותם – וימצא לך מיד". (אורות הקודש, הרב קוק).

 

הרב יצחק פנגר אמר באחת הדרשות שלו שכל דבר משפיע עלינו: מחשבה, מילה ומעשה. לכן חשוב שתמיד נתעסק בחיובי. הוא נתן דוגמא על אישה מבוגרת שתמיד צחקה וצהלה והרגישה צעירה במשך כל חייה. ומה הסוד שלה? היא פשוט מילאה את הפסנתר שלה בפתקים של הודיה. תודה על כל דבר קטן. וזה מדהים איך זה השפיע עליה לאורך זמן.

שנזכה גם אנחנו 🙂


סיפור קצר: חלום שהחזיר אותי לגיל 16, כשהיינו ב

חלמתי חלום. חלום שבו חזרתי לדירה השכורה ההיא באילת, שהתארחנו ...

חמלה עצמית באמצעות כתיבה כדי לחזור לשמחה

שלום לכולם! מה שלומכם? אני שמח מאוד שיש לי את הבלוג ...

בדרך לזוגיות פותחים את הלב

בזמן האחרון גיליתי שהקשבה זה דבר נפלא. ולגרום לבן-אדם שמולי ...

הגבול הדק שבין מציאות מדומה לבין המציאות הא

היום בניגוד לעבר אני מבין שהמלחמה האמיתית היא המלחמה נגד ...

שאלון אופי מהקבוצה בפייסבוק: חושבים טוב - שא

שאלון אופי שעניתי עליו בזכות הקבוצה בפייסבוק: חושבים טוב - ...