הפרק שלי

ספרות ומוזיקה ים-תיכונית

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

נסיעה אקראית באוטובוס

אוק - 13 - 2016
איציק שניר

זאת הייתה עוד נסיעה בקווי הלילה של אגד, עוד אחת מהנסיעות של גיל 19 למדרחוב ובחזרה לבית. כשאני ואיתן חזרנו בקו 102, העברנו חוויות מימי הבית ספר, פה ושם איתן הרשה לעצמו לשיר משירי התקופה: אחד מהם היה "שלום חבר", איתן היה מזוהה יותר עם שירים של מטאלקיה וקווין,  אך הוא הרשה לעצמו להיפתח יותר וזה מה שהכי אהבתי אצלו.

בלי ששמנו לב המשכנו למחרוזת שירי הקומדי סטור, וקבוצה של חברים הצטרפה מאחור. כיף לדעת שעדיין זוכרים את השירי המצחיקים של הקומדי. אחרי רוה החבר'ה מהקבוצה ירדו מהאוטובוס, מבלי שהתכוונתי לכך – הקשבתי לשיח כנה ומלבב של שתי חברות על בחור אחד שהתנהג לא יפה . כשראיתי את המספרת לא יכולתי שלא להצטער על הכאב שלה: "סליחה שאני מתערב, אבל אני יכול לעזור באיזושהי צורה? אני די מצטער על הקטע הלא נעים שעברת"

הנערה בוכייה ענתה לי: "יש באמת על מה להצטער. הכרתי מישהו שפגע בי, תמיד אני נופלת על הלא-נכונים". היא תיארה לי מערכת יחסים של הרבה שיחות שלא נענו בפלאפון, הברזות, יחס משפיל וחוסר הקשבה.

"זה ממש מוזר לי, את נראית לי אחת כזאת שהכל מסתדר לה בקלות, את יפה מאוד, לא מגיע לך לקחת ללב אנשים כאלה. מגיע לך מישהו יותר טוב".

השיחה שלנו נקטעה באמצע כי היא הייתה חייבת לרדת מהאוטובוס אך הספיקה להודות לי על התמיכה. אני יכול להבין אותה, לפעמים קורה שמחפשים את האור דווקא במקומות הלא נכונים. ככה זה כשלא מבינים איפה האור נמצא. בגלל זה כיף לנסוע באוטובוסים, יש שם אופציה לעשות מעשים טובים. החיים הם כמו סימולטור – באים לעולם לזמן קצוב בשביל לשנות אותו לטובה. מקווה שעד עכשיו עשיתי משהו טוב.


מכתב שכתבתי לבת-זוג העתידית שלי באישון לילה

היי, אני כותב לך מכתב. כן, לא טעית :-) המכתב ...

נסיעה אקראית באוטובוס

זאת הייתה עוד נסיעה בקווי הלילה של אגד, עוד אחת ...

סיפור קצר: שיחת נפש על דימוי עצמי והערכה עצמ

סיפור קצר שכתבתי על שיחות נפש בין חברים שמחזקים אחד ...

סיפור קצר: יום הולדת לנעמה

יש לחברה שלך יום הולדת. חברות שלה רוצות לקנות משהו ...

ראיון עם הסופרת והמשוררת אירית שושני

אירית שושני, ילידית פולין, סופרת ומשוררת, בוגרת החוגים לפילוסופיה ותולדות ...