הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

03/01/2014, מוצ"ש – ישיבת פתחי עולם מארחת את שחקן הכדורסל דורון שפר

חזרתי מערב חווייתי של ישיבת "פתחי עולם" לחוזרים בתשובה. מדי פעם הם מארגנים הרצאות ופעילויות לקהל הרחב, ואני מאוד נהנה ללכת לשם בתור אורח. הפעם מי שהגיע לבקר ולספר את סיפורו האישי הוא שחקן הכדורסל דורון שפר. זה לא נראה לי לעניין אם אפרט פה מילה במילה את כל הסיפורים והתובנות שלו. אבל חשוב לי להציג את נקודת המבט האישית שלי אחרי הערב המקסים שזכיתי להיות נוכח בו.

גילוי נאות, אני לא מבין בכלל בכדורסל. את דורון שפר הכרתי רק דרך התמונות בעיתוני הספורט. ידעתי שהוא מזוהה עם הקבוצה מכבי ת"א, (והיום הבנתי שיש לו היסטוריה גם עם קבוצות נוספות ואפילו זכה לטעום את החוויה של לשחק בחו"ל). אם היו שואלים אותי לפני חודש איך הייתי מתאר את האישיות של דורון אז יכול להיות שהייתי חושב שהוא כמו כל המפורסמים. בכל זאת: שחקן כדורסל עם עבר מרשים. המצלמות לא זרות לו. אבל כשדורון נכנס אל תוך הישיבה, ראיתי בחור צנוע, חייכן, ביישן, נותן 'כיף' לאחד החבר'ה בשמחה הכי תמימה שיש, עוד לפני שהוא הוציא מילה מהפה הבנתי שזה מישהו שכדאי להקשיב לו.

דורון הציג בעזרת סרטונים וליווי מוזיקלי של יוסף (ג'ו) בן-דוד את סיפורו האישי, מתחילת הקריירה שלו כשחקן כדורסל דרך הניצחון שלו במחלת הסרטן ועד דרך החיים הרוחנית שמלווה אותו עד היום.

במהלך הערב היו שירים וריקודים, שני תלמידים מ"פתחי עולם" לא התביישו וניגשו לדורון ורקדו איתו במעגל, דורון הצטרף בחיוך רחב ובאחדות מעוררת השראה הם רקדו לצלילי הגיטרה. לא עבר הרבה זמן וכל תלמידי הישיבה הצטרפו אליהם.

דורון סיפר את הסיפור שלו בשלוות נפש שעד היום לא נתקלתי בה אצל רבנים או מרצים אחרים. זה קצת לא נקלט אצלי באופן מלא כי בכל זאת התרגלתי לפגוש אנשים מפורסמים שהכניסו את עצמם במשך השנים לדיסטנס בינם לבין שאר העולם החיצון, אבל דורון הוא באמת אחד משלנו. עם כל העבר שלו ורגעי התהילה – רואים שהחיים לא הרסו אותו, להיפך: הם רק בנו אותו. כל שלב, וכל מסגרת שהוא התחנך מאז ילדותו ועד עכשיו הם רק חלק מהמסע שלו. מסע שהיעד שלו הוא הגשה עצמית, סיפוק אישי, מימוש תכלית. הוא עדיין לא סיים את המסע, אבל הוא בא כדי לשתף אותנו. פייר – זכינו.

דורון

חזרתי מהערב הזה עם כמה נקודות חדשות למחשבה, תובנות, רעיונות, וגם לא מעט שאלות שאת התשובות אליהם אגלה עוד מעט. חזרתי הביתה אחרי שקניתי מדורון עותק חתום של הספר ששמו "ענני" שהוא הוציא לאור שנה שעברה. אני ממש מתרגש לקרוא את הספר.

 14/10/2014 , יום רביעי – כשסיימתי לקרוא את הספר.

מה אני אגיד לכם? פשוט רוצו לקנות אותו. הלוואי וכל אדם מפורסם או לא מפורסם, שייצא למסע רוחני בשביל למצוא תשובות לכל השאלות שמציפות אותו במטרה להגיע לשלווה רוחנית והגשמה עצמית שלא ניתן לקנות אותה בעד שום הון שבעולם. סיכוי גדול שהעולם יהיה יפה יותר.

דורון שפר "ענני", הוצאת דני ספרים, 2013


הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...

לראות את האור

לראות מישהי מיוחדת שלא ראית הרבה זמן, מזיז לך משהו ...

איך להתגבר על אהבה נכזבת?

מקור הסבל האנושי זה הפער שבין הציפיות לבין המציאות שאנו ...

איך להעלות את הביטחון העצמי?

במהלך העבודה שלי בספריה יצא לי לדבר עם אחד המתנדבים ...

איך לבנות ביטחון והערכה עצמית

שלום לכולם! בהנחיית שי עזרן בניתי אלגוריתם קנטצ'יק שבנוי מכמה משפטים שאם ...