הפרק שלי

ספרות ומוזיקה ים-תיכונית

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

שמי איציק שניר, יליד 87' מירושלים, רוב שנות חיי אהבתי ועדיין אני אוהב את המילה הכתובה.

פעמים רבות ישנו קושי רב להתבטא בע"פ בסיטואציות מסוימות המלוות את חיינו, ודווקא ההתבטאות בכתב מעניקה דרך נוספת להביע רגשות, מחשבות, הנצחת זכרונות וגם חשיפת דעות מסויימות שלא יוצא תמיד לומר אותם ברבים.

ב10 השנים הראשונות של חיי ביליתי מדי שבוע ביום א' ב"ספריה הניידת של ירושלים". למי שלא מכיר – מדובר בקרון נייד גדול המכיל בתוכו ספרים רבים (מסודרים במדפים יש לציין). וכשהתקרבה השעה 6, הייתי יוצא מביתי מרחוב יקינטון שנמצא בשכונת גילה, אל עבר הספריה הניידת כשידיי מחזיקות ספרים שקראתי בשבוע האחרון, שלא רוצות לתת אותם בחזרה לאהרון הספרן, אך המחשבה שבעוד רגע אהנה שוב מספרים אחרים, גרמה לי כן לבצע את ההחלפה ולא לבקש הארכה.

בחטיבת הביניים ובתיכון קצב הקריאה שלי ירד. בתחילת שנות ה2000 כמו הרבה בני נוער גם אני נשאבתי לעולם משחקי המחשב והפלייסטיישן, ובלי לחשוב יותר מדי – הזנחתי את העיסוק האהוב עליי.

הקאמבק המטורף הגיע במהלך שירותי הצבאי בזכות המלצה של חבר יקר לקרוא את הספר "מלבי אקספרס". הספר הנהדר הזה משך אותי בחזרה אל עבר שער הכניסה של עולם הספרות הממכר. קראתי רומנים קלילים כמו "מלבי אקספרס" אחד אחרי השני ולאט לאט ספריהם של ג'רום דיוויד סלינג'ר, אוסקר ויילד וארנסט המינגוויי קיבלו מקום נכבד במדף הספרים שלי בחדר.

האתר "הפרק שלי" הוקם בשביל לתת במה לספרים שונים שקראתי, שאני חושב שמגיעה להם חשיפה ראוייה לאורך זמן, בתוך המירוץ מהיר הזה של שוק הספרים שמדי יום יוצאים כ-20 ספרים לאור, שאחרי חודש-חודשיים קשה למצוא אותם במדפים של החנויות השונות. ילוו את הספרים התחושות השונות שעברו עליי במהלך הקריאה, רובם יהיו ברוח חיובית. לא חסרות ביקורות שקוטלות יצירות שונות.

החזון שלי הוא להציג את האור החיובי של הסיפורים השונים שאהבתי במטרה להחזיר להרבה אנשים שלא קוראים את אהבת הקריאה שהייתה קיימת אצלם בילדותם, ובמטרה לענות לאנשים אחרים על השאלה: "מה כדאי לי לקרוא עכשיו?".

וכל זה בתוך מסגרת של לימודים אקדמאיים באוניברסיטה הפתוחה, הממלאים את לוח הזמנים שלי בתקופה הנוכחית.

קריאה נעימה.

ליצירת קשר:

itziksnir@gmail.com

מכתב שכתבתי לבת-זוג העתידית שלי באישון לילה

היי, אני כותב לך מכתב. כן, לא טעית :-) המכתב ...

נסיעה אקראית באוטובוס

זאת הייתה עוד נסיעה בקווי הלילה של אגד, עוד אחת ...

סיפור קצר: שיחת נפש על דימוי עצמי והערכה עצמ

סיפור קצר שכתבתי על שיחות נפש בין חברים שמחזקים אחד ...

סיפור קצר: יום הולדת לנעמה

יש לחברה שלך יום הולדת. חברות שלה רוצות לקנות משהו ...

ראיון עם הסופרת והמשוררת אירית שושני

אירית שושני, ילידית פולין, סופרת ומשוררת, בוגרת החוגים לפילוסופיה ותולדות ...