הפרק שלי

רוחניות, אושר ושמחה

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

יום הולדת 30

אוג - 8 - 2017
יצחק

קטע שכתבתי ביומן שלי לאחר שחגגתי יום הולדת 30 בי"ג באדר במרכז "אסנט" שנמצא בעיר צפת

אני ממש מתרגש כמו ילד קטן. אני עדיין זוכר את עצמי כילד בן 8, 12, 15, 20 ופתאום בום הגעתי לגיל 30. אף פעם לא רציתי להיות "מבוגר" במובן המדכא של המילה, ולשמחתי אני לא כזה, ואשמח גם לא להפוך להיות כזה. כשיהיו לי ילדים בעז"ה, בא לי שהם יראו בי דמות חיובית, אמפטית וגם ילדותית קצת. וגם אם הם יעשו חלילה מעשים שלא ייעשו: אומר להם שזה לא הולם את ההתנהגות שלהם.

"אַל תּוֹכַח לֵץ פֶּן יִשְׂנָאֶךָּ הוֹכַח לְחָכָם וְיֶאֱהָבֶךָּ" (ספר משלי פרק ט' פסוק ח')

הספקתי הרבה ב-30 שנה האחרונות: גן, בתי ספר, צבא ואוניברסיטה. אני קורא לזה החובות האזרחיות שלי בעולם הזה. לא באתי לפיקניק. באתי לבצע שליחות מסוימת וכרגע היום הולדת הזה (שהיה שמח במיוחד) בא לאותת לי שעכשיו אני אמור להוביל את הספינה למקום טוב יותר בעזרת הבורא שישמור עליי (מקווה מאוד).

עדיין קופצות לי מדי פעם סיטואציות מהעבר אך היום המצב צבירה שלי שונה לגמרי, עצם הידיעה הזאת שבורא עולם אוהב אותי מאוד זה כבר מקל עליי מלרדוף אחרי הנאות חיצוניות. פעם עבדתי קשה מאוד בשביל לרצות אחרים ולקבל מחיאות כפיים ממי שהכי לא הגיע לו (או לה). הסיפור הזה נגמר מבחינתי. מרגיש שלם לגבי מהו העיקר ומהו הטפל. הייתי עסוק גם בהאשמות עצמיות ולשפוט את עצמי לחומרה יתר על המידה, בעוד שלאחרים הייתי רחום וחנון. נפש האדם מורכבת מאוד. יש מחשבות, רגשות, יצרים, שכל. וכמובן נשמה טהורה (לכל יהודי). צריך להתחשב בכל אחד מהמרכיבים הללו.

רגעים קטנים שזכורים לי מהיום הולדת שלא אשכח לעולם

ביום הולדת שחוויתי במרכז "אסנט", אמרתי לחסיד האמריקאי שליווה אותנו במהלך השבת, שהוא מאוד משמח אותי. ואז הוא אמר: "זה בגלל שאתה משמח אותי, אחרת לא הייתי מצליח לשמח אותך".

הרב אייל בנימין קרוצ'י והרב גלעד שושן איחלו לי ברכות מכל הלב, וקיבלתי מהם המון חיבוקים ואהבה אמיתית עד כדי כך שעלו לי דמעות בתפילת ערבית של ליל שבת. זה היה מעמד מאוד מרגש. אני רועד תוך כדי הכתיבה… ומאחל להם שימשיכו להיות כאלה מקסימים , הלוואי וארקוד איתם באותו מעגל כשהעולם יגיע לתיקונו.

זכיתי להכיר שם חבר חדש שקוראים לו דור, בחור מיוחד שאוהב לצחוק ולשמח אנשים. התקווה שלי היא שאמשיך להעריך את האנשים הטובים הללו, ושאלמד להרגיש שלם וכמובן קרוב לבורא עולם. שאזכה להפנים בליבי את הפסוק הבא:

"קָרוֹב השם לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת" (תהילים פרק קמ"ה פסוק י"ח)

לפעמים יש לי סלט בלב, בא לי לעשות שם סדר אחת ולתמיד. והכתיבה הזאת עוזרת לי מאוד לסדר את הדברים, ולארגן אותם בראש. נזכרתי עכשיו בכמה מגרעות שלי שלא הולמות את ההתנהגות שלי. לא אעלה אותם על הכתב אך התקווה שלי שעם העבודה הפנימית אזכה להפוך אותם למעשים טובים.

אני מאמין שהשנה הזאת היא שנה של התחלה חדשה – הייתי שמח להכיר את אשתי, ולזכות לפרנסה טובה בנחת ולא בצער, שאוכל לעשות את המעשה הנכון בלי טרדות מיותרות, ושאזכה לסלוח לכולם לכל מי שפגע בי בעבר, ולהיפך – שכולם יסלחו לי אם פגעתי במישהו. שהתפילה שלי תתקבל יחד עם כל תפילותיהם של עם ישראל בהנחה והן תואמות לרצון הבורא.

תודה על כל מה שהיה, ועל מה שעתיד להיות.

אוהב אתכם.


כמה חשוב להימצא בסביבה טובה

לפני חודשיים בערך עברתי דירה, כעת אני גר בשכונת "שערי ...

סיפור קצר: ארוחת ערב רומנטית

סיפור קצר שכתבתי, על ערב מיוחד מאוד. מה עוד צריך ...

סיפור קצר: שיחה מחכימה עם נהג מונית

שיחה מחכימה ומשעשעת שהיתה לי עם נהג מונית. איזה כיף ...

עם אשתי לעתיד במרינה בתל אביב

אשתי לעתיד יושבת לידי על סלע במרינה, שנינו מסתכלים אחד ...

הסרט האמיתי של החיים

מתי בפעם האחרונה עצרנו לרגע כדי לחגוג את עצם זה ...